WOSTOK – nowa odsłona napoju zza żelaznej kurtyny

 

 Jak już pewnie niektórzy się zorientowali oferujemy inne napoje niż inne, a zatem alternatywne. Tak jest oczywiście iwostok napoje_hurtownia_wroclaw_100x300 w tym przypadku. Wostok to żywa legenda. Napój o smaku „dzikiego wschodu” (podawać na zimno, ze srogim spojrzeniem), a surowego piękna tego niepowtarzalnego smaku pilnuje spoglądająca z etykiety kobieta w chuście…

CECHY organoLEPtyczne: lemoniada, można pokusić się o zastosowanie nazwy rodzimej „oranżada”. My zdecydowalibyśmy się ją jednak określić mianem „JODŁONIADY” – a to przez ten jakże niepowtarzalny smak.

Właśnie… KWESTIA SMAKU: WOSTOK to napój gazowany, niektórzy twierdzą, że o smaku drzewa. Spieszę z wyjaśnieniem – napój ten ma faktycznie posmak wonnej jodły (inna wersja wody brzozowej*?! Żart!?). Nie, nie, Ależ skąd, fakt jest faktem, napój ma swój specyficzny smak, który odbiega od ogólnodostępnych napojów na polskim rynku. Niemieccy dziennikarze opisali w prasie smak Wostoka, jako mieszankę cukierków Haribo-Buteleczek Coli, z dodatkiem odrobiny cytryny, do tego trochę czarnej herbaty z odrobiną wyczuwalnego kardamonu: w Oryginale brzmi to tak: „Haribo-Colafläschchen, nach etwas Zitrone, nach Schwarztee und einer Spur Kardamom” źródło: http://www.taz.de/!47208/

wostok - alternatywny napój z historią - dystrybucja WrocławPopularyzacja Wostka, jako napoju z historią, bierze się stąd, że faktycznie stoi za nim historia (proste?). Wostok sięga bowiem do mrocznych czasów komunizmu w Rosji. Jak dowiadujemy się ze strony producenta oraz innych źródeł internetowych, napój ten miał być odpowiedzią na globalny atak Pepsi Coli. Napój Wostok w wersji oryginalnej nazywa się: Baikal [rosyjski: Байкал (напиток)] Obecny, oferowany przez dobremoce.pl WOSTOK, to wynalazek rodem z Berlina, stworzony na wzór i podobieństwo rosyjskiego oryginału.

HISTORIA: długa i ciekawa, warto poszukać… ja znalazłem.

NAZWA: Wostok, oznacza w języku rosyjskim „wschód”, jednocześnie tak nazywał się pierwszy z serii pojazdów kosmicznych, „Wostok 1” - 12 kwietnia 1961 Jurij Gagarin odbył pierwszy lot kosmiczny człowieka po orbicie okołoziemskiej. Kiedy wystartuje twój pierwszy Wostok?

ocena po analizie ORGANOLEPTYCZNEJ:

wzrokowa: ma jakieś zacięcie historyczne, ale okej!

węchowa:noooo... toż to jak wyjazd na zakładowe grzyby do lasu... zapowiedź szaleństwa!

smakowa:przez wielu doceniony

słuchowa:daje radę! Trochę trudno powiedzieć, zależy od akustyki pomieszczenia.

dotykowa: siedzi w łapie, człowiek sięczuje jak drwal! Nic tylko rąbać!

INFO dla obywateli niemieckich, napój zachęca do nucenia piosenek w stylu:

„oh Tannenbaum”… alles gute!

*- http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Woda_brzozowa